EMANET, “GENÇLER MİLLİ BERABERLİĞİMİZİN ARKASINDA” - TÜGVA

EMANET, “GENÇLER MİLLİ BERABERLİĞİMİZİN ARKASINDA”

Türkiye Gençlik Vakfı Başkanımız İsmail Emanet, katıldığı canlı yayında, terör algısı ve gençliğin yaklaşımıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Polisimize yapılan saldırılar, emniyet mensuplarımızla insanlarımız arasındaki samimiyeti daha da güçlendirdi. Şuanki gençliğimiz, 15 Temmuz’u yaşadı. Milli beraberlik ruhumuzun ölmediğini gördük. Saldırıların amacı bu beraberliği hedef alıyor. Gençler milli mücadele anlayışımızın arkasında sonuna kadar duruyor” şeklinde kaydetti.

TVNET’te yayınlanan “Suriye’nin Geleceği ve Türkiye’nin Çabaları” konulu canlı yayına katılan İsmail Emanet, şu an 15 Temmuz’u yaşamış bir gençlikten bahsettiğimizi ve yazarın deyimiyle bu hain darbenin, dimağımızdaki tozu üflediğini kaydederek, gerçekleşen pek çok saldırının amacının bu ruhu yok etmek olduğunu bildirdi. Terörist saldırılarla ülkemizin güvenliği konusunda endişe etmemiz istendiğini aktaran Emanet, “Bindiğimiz otobüsün, metronun patlayacak endişesi taşımak, insanları tedirgin hale getirmek. Dolayısıyla ülkeyi yönetenlere karşı bir güvensizlik, devlete tepki oluşturulmak isteniyor. Ama beklenen olmayacak. Zira polisimize yapılan saldırı, emniyet mensuplarımızla insanlarımız arasındaki samimiyeti daha da güçlendirdi. Şuanki gençliğimiz 15 Temmuz’u yaşadı. Milli beraberlik ruhumuzun ölmediğini gördük. Saldırıların amacı bu beraberliği hedef alıyor. Ama başaramayacaklar. Gençler milli mücadele anlayışımızın arkasında sonuna kadar duruyor” diye konuştu.

Gençler olarak, sesimiz çıktığınca, elimizden ne geliyorsa, bugün Halep için dün Filistin, Arakan ve Somali için nasıl sesimizi çıkartıyorsak, tepki vermeye devam edeceklerini kaydeden Emanet şöyle konuştu:
“Tüm İslam coğrafyasında ciddi bir hareketlilik oluştu. Cumhurbaşkanımız Muhammed Ali’nin cenazesine gittiğinde onu konuşturmamak için ellerinden geleni yapıp, diplomatik nezaketsizliklerin sınırını zorladılar. Artık kuklacılar kuklaları kullanmıyor, herkesin oyunda kartları açık. Milletimiz oyunu gördü. Gençler milli birlik ve beraberlik anlayışımızın arkasında sonuna kadar duruyor. Gençler olarak, sesimiz çıktığınca, elimizden ne geliyorsa, bugün Halep için dün Filistin, Arakan ve Somali için nasıl sesimizi çıkartıyorsak, yarın bu milleti geleceğe taşıyacak nesillerin yetişmesi için de tohumları atmamız lazım. Bugünkü dik duruşumuzu bozmayıp, bizden sonra gelecek nesillerin doğru yetiştirilmesi için adımlar atmalıyız.”

Türkiye Gençlik Vakfı © 2015 | Tüm Hakları Saklıdır