Başkan - TÜGVA

Başkan

ismail-emanet

Gençlerin, olgun bir bireyden beklenilen davranışlara, hayat gayesine, anlayışa ve dinamiklere sahip olmadığına dair yıllardır toplumu yanılgıya düşüren bir algıya şahitlik etmekteyiz. Çünkü genellikle gençler olarak gelişimini tamamlamamış ve yaşı ilerlememiş olarak tanımlanıyoruz. Biz TÜGVA olarak; gençliğimizin başıboş geçeceğini bize dayatan yaklaşımlara rağmen, inanmışlık ve azim içinde “genç” tanımını değiştirmek adına yola çıktık.

“Yeni Nesil Vakıfçılık” modeli, günden güne artan eğitim odaklı faaliyetlerimiz, Türkiye’nin gençlerine güvenen yüreği güzel insanların desteği, gönüllülük bilinci ve birlikte başarma gayreti ile bugünlere geldik. Geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam ediyoruz.

TÜGVA, sahip olduğu vakıf kültürü, birliktelik bilinci ve gençlik odaklı varoluş sebebiyle bugünden yarınlara yenilikçi hamlelerle büyümeye devam ediyor. Bizler vakfımızın gönüllü bir parçası olarak gençlik çalışmalarımızı yürütürken değerlerimizle “kendimiz” kalmaya söz verdik. Başlayan her yeni günü başta insanlık için adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini yaşatmak adına heyecanla karşılıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki bir genci kurtarmak, dünyayı kurtarmaya eşdeğer olabilir.

Özgeçmiş

1983 yılında Fatih’te doğdu. 2001 yılında Meltem Koleji’ni, 2006 senesinde ise Beykent Üniversitesi Matematik-Bilgisayar bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından tiyatro yönetmenliği eğitimi alıp, 2009’da Beykent Üniversitesi İşletme alanında yüksek lisans yaptı.

7 yıl özel bir şirketin finansal danışmanlığını yapan Emanet, aynı zamanda uzun yıllar siyasi ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde faaliyet sürdürdü ve 2 sene Genç İDSB’de başkan yardımcılığı yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Emanet, evli ve bir çocuk babasıdır.

E-Mail: ismailemanet@tugva.org

Türkiye Gençlik Vakfı © 2015 | Tüm Hakları Saklıdır